MİSYON VE VİZYON

Müdürlük Vizyonu:
Doğal hayatı korumak, nesli tükenmiş ve tükenmekte olan hayvanları temin ederek hayvanların barındırma, sağlık, beslenme ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak. Nesli tükenmekte olan hayvanların çiftleşmesini sağlamak, eksik olan hayvan çiftinin alımını yaparak neslinin devamlılığını sürdürmek. Bu hayvanlardan fazla sayıda üreterek doğal ortamlarına bırakmak. Halkımızın çevreye ve hayvana karşı ilgi ve sevgisini arttırmak amacıyla ücretsiz veya düşük ücretli hayvan dağıtımını yapmak. Görselliği artırmak, doğanın bir parçası olan hayvanlar hakkında insanların kültürel zenginliklerine katkı sağlamak. Ekzotik hayvanların hastalıklarının teşhis, tedavileri ve rehabilitasyonları konusunda klinik hizmetleri vermek Yurt içinde ve yurt dışında hayvanat bahçemizin tanıtımını sağlamak. Hayvanların tanıtımı, beslenmesi, hastalıkları ve hayvan sevgisi konusunda bilgilendirme ve eğitim çalışması yapmak.

İLKELER:
Tür kapasitesini arttırmak. Ziyaretçi sayısını arttırmak. Hayvan sağlığını, beslenmesini ve bakımını bir program dahilinde yürütmek. Hayvan refahını arttırmak. Bütçe disiplinine uymak. Bilimsel ve teknolojiye uygun bir şekilde yapılanmak. Faaliyetlerimizi çevre ve insanlığa duyarlı hale getirmek. Personelin çalışma koşullarını ve standardını geliştirmek. Ziyaretçilere kaliteli hizmet vermek.

Ülkemizin turizm başkenti konumunda olan şehrimize yakışır bir hayvanat bahçesi olabilmesi için değişik türde hayvan alımları yaparak tür kapasitemizi zenginleştirmek, genel kitle tarafından tanınır hale gelip, ziyaretçi sayımızı artırmak. Avrupa Hayvanat Bahçeleri Birliği standartlarına uygun bir yapıya kavuşmaktır.

İLETİŞİM FORMU

Adres

Nebiler Kepezaltı piknik sahası içerisi, 07192 Döşemealtı/Antalya

İletişim

Email: info@antalya.bel.tr
Telefon: 0242 332 32 32