Doğal Yaşam Parkımıza Hoşgeldiniz

Lütfen giriş ve çıkış saatlerine uyunuz. 
Güvenlik nedeniyle çantalarınızı kontrol etme yetkimiz vardır.
Çevreye, insanlara, hayvanlara ya da kendine zarar verebilecek davranışta bulunanlar ve Hayvanat Bahçemizin kurallarına uymayanlardan giriş ücreti iadesi yapılmadan bahçe dışına çıkarılacaktır.
Güvenlik kurallarına uyulmamasından doğan zararlardan bahçemiz sorumlu değildir.
Bahçemizde bulunan golf araçları ile engelli bireylerin ve yaşlıların alanımızı daha rahat gezmesi için yardımcı olabiliriz.
Kötü hava şartlarlarında, inşa, bakım, onarım ve tadilat çalışmalarından bazı hayvanları göremeyebilirsiniz.
Su Hayattır lütfen muslukları açık bırakmayın, açık gördüğünüz muslukları kapatın.

DOĞAL YAŞAM PARKI KURALLARI

Evcil Haycan Getirmeyiniz.

Doğal Yaşam Parkında bulunan hayvanlar için stres ve hastalık kaynağıdır. Evcil hayvanlarınızı aracınızda bırakmanız da onlar için tehlike yaratacağından lütfen evde bırakınız.

Yürüyüş Alanları.

Araba, kaykay, paten, bisiklet, mobilet, motosiklet ve diğer tüm motorlu taşıtların Hayvanat Bahçesi içerisine girmesi yasaktır. Lütfen taşıtlarınızı otoparkta bırakıp yaya olarak giriniz.

Lütfen Sessizlik.

Lütfen yüksek sesle konuşmayınız ve müzik dinlemeyiniz. Bahçedeki hayvanların ve ziyaretçilerin rahatsız olmaması için lütfen gürültü yapmayınız.

Lütfen Hayvanlara Yem Vermeyiniz.

Hayvanlarımızın sağlığı için beslenme sistemlerine uygun ve özel olarak hazırlanmış gıdalarla yine onların sistemlerine uygun zamanlarda besleme yapılmaktadır. Yeşil alanlardaki çimenleri ve çiçekleri koparıp hayvanlara yem olarak vermeyiniz.  Sizin vereceğiniz yiyecekler onların hastalanmalarına hatta ölmelerine neden olabilir. 

Yollara ve yeşil alanlara çöp atmayınız.

Çöplerinizi lütfen çöp kutularına atınız. Su şişesi, izmarit, çerez kabukları, yiyecek ambalajları, broşürler, naylon poşetler ile etrafı kirletmek yasaktır. Bizlere kaynakları değerlendirme ve temizlik konusunda yardımcı olunuz.

Yeşil alanlarda piknik yapmayınız.

Antalya Doğal Yaşam Parkı içerisinde piknik yapılması yasak olan yerlerde piknik yapmayın ve görevlilerle bu konuda tartışmayınız. Bahçemiz içerisinde piknik yapılmasına izin verilen alanlara konulan piknik masalarında piknik yapınız. Çimenler üzerinde piknik yapılması yasaktır.

Bariyerleri Geçmeyin.

Ziyaretçiler ve hayvanlar arasındaki demir parmaklıklar ile bariyerler sizleri korumak amacıyla yerleştirilmiştir. Lütfen çocuklarınızı bariyerler civarında tek başına bırakmayınız, parmak ve kollarını kafeslere uzatmalarına izin vermeyiniz. Unutmayın Doğal Yaşam Parkı hayvanları vahşi hayvanlardır. Elektrikli bariyerlere dikkat ediniz.

Hayvanlara Eziyet Etmeyiniz.

Hayvanları taş, sopa veya herhangi bir çubukla eziyet ederek yaralamayın, onları kızdırmayın. Çünkü bu hayvanlar evcil hayvanlara göre hastalıklara daha hassastırlar, aniden hastalanıp ölebilirler.Flaşlı fotoğraf çekmek yasaktır.

Küçük Çocuklarınızı Yanınızdan Ayırmayınız.

Ziyaretin yoğun olduğu gün ve saatlerde çocuk kaybolmaları sıkça görülmektedir. Bu durum sizin ve idaremiz açısından büyük bir sıkıntı ve üzüntü yaratmaktadır. Böyle bir durumla karşılaşmamak için çocuklarınızı yanınızdan ayırmayınız.

Araçlarınızı Otoparka Park Ediniz.

Doğal Yaşam Parkının otoparkı sınırlı olduğundan araçlarınızı düzenli bir şekilde park ederseniz gelen diğer ziyaretçilerin araçlarına yer açmış olacağınızı unutmayın. Düzensiz park edilen araçlar Hayvanat Bahçesi ziyaretçi trafiğinde büyük aksamalara neden olacaktır. Otoparkta kaybolan veya çalınan eşyalardan bahçemiz sorumlu değildir. Lütfen değerli eşyalarınızı yanınıza alınız.

Piknik Masalarını Tahrip Etmeyelim.

Siz ziyaretçilerimizin daha sağlıklı ve daha temiz bir ortamda piknik yapmaları için yapılan piknik masalarına yazı yazmayın ve üzerine mangal koymayınız. Piknik sahasında bulunan çeşmeleri açık bırakarak, su israfına neden olmayınız.

İLETİŞİM FORMU

Adres

Nebiler Kepezaltı piknik sahası içerisi, 07192 Döşemealtı/Antalya

İletişim

Email: info@antalya.bel.tr
Telefon: 0242 332 32 32